Omron Electronic Multifunction Timer - H3CR-A 24-48VAC/12-48VDC
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
04
quantity
Product details
Category
ELECTRONIC MULTIFUNCTION TIMER; Product Range:-; Timer Functions:On-Delay; No. of Timing Ranges:14Ranges; Time Min:0.05s; Time Max:300h; Timer Output:1 Changeover Relay; Supply Voltage Max:48V; Current Rating Nom:5A; Height:48mm RoHS Compliant: Yes
  • <b>Price For:</b> Each <b> Supply Voltage Range:</b> 24V AC to 48V AC <b> Time Min:</b> 0.05s <b> Time Max:</b> 300h <b> Power Consumption:</b> 800mW <b> Reset Time:</b> 100ms <b> External Depth:</b> 67mm <b> External Width:</b> 48mm <b> Height:</b> 48mm <b> Supply Voltage AC Max:</b> 24V